0274 202 02 02 / 1221
Özel Kütahya Parkhayat Hastanesi - 100. Yıl Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 26 - Merkez/Kütahya

KIL DÖNMESİ CERRAHİSİ

Kıl dönmesini önemseyin
Kıl dönerse, rahatınız bozulur

Kıl dönmesini önemseyin
Kıl dönerse, rahatınız bozulur

Kıl dönmesi çok çeşitli nedenlerle gelişebilen ancak uzun süreli oturmanın en sık sebep olarak karşımıza çıktığı bir hastalıktır. Bu nedenle kıl dönmesi hastalığı, oturma hastalığı yada şoför hastalığı olarak da bilinir.

Devamını Oku

Aynı pozisyonda uzun süreli oturma cildin beslenmesini ve yapısını bozarak nemlendirir ve çatlatır. Daha  sonra özellikle enseden dökülen kıllar kuyruk sokumunda tahriş olmuş cilde batarak ciltaltına doğru ilerler ve burada ölü boşluk (Sinüs) oluşturur. Zamanla batan kıllar, etraftaki ölü dokular ve iltihabi reaksiyon, tedavi ile geçmeyen ağrılı, kötü kokulu akıntılı bir yaraya sebebiyet verirler. Hasta rahat oturamaz, öyle ki sosyal yaşam kalitesi bozulur.

LAY OPEN İLE YÜZÜ GÜLEN HASTALAR ANLATIYOR
Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler hastane ortamında uygulanmaktadır. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. © 2019 Op. Dr. Tahir Atun - Her hakkı saklıdır
Whatsapp Soru Sor