0274 202 02 02 / 1221
Özel Kütahya Parkhayat Hastanesi - 100. Yıl Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 26 - Merkez/Kütahya

APANDİSİT CERRAHİSİ

Apandisit, beklemez
İlaçla tedavi edilmez.

SİLS cerrahisi ile
Apandisit iz'ine mahkum değilsiniz

Apandiks, kalın bağırsağımızın ucunda kör bir bağırsaktır. Apandiks'in iltihaplanması "Apandisit" adını alır.

Devamını Oku

Çocukluk çağında immun sistemle ilgili geçici bir görev dışında başkaca bir fonksiyonu bulunmamaktadır.

 

Apandiks'in kanalı herhangi bir sebeple tıkandığında (bağırsak kurtları, taşlaşmış gaita, çekirdek, lenf bezeleri vb) kör bir bağırsak olan apandiks, giderek şişer, ödemleşir ve beslenmesi bozulmaya başlar. 

Farkedilmezse patlar ve batın içine dağılarak "Sepsis" dediğimiz ölümcül bir komplikasyona sebebiyet verir. Bu istenmeyen durum özellikle çocuklarda ve yaşlı hastalarda daha sık görülür. O nedenle bu guruptaki hastaların daha dikkatlice muayene edilmesi ve yakın takip edilmesi hayati önem taşır.

BASINDA BİZ
Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler hastane ortamında uygulanmaktadır. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. © 2019 Op. Dr. Tahir Atun - Her hakkı saklıdır
Whatsapp Soru Sor