0274 202 02 02 / 1221
Özel Kütahya Parkhayat Hastanesi - 100. Yıl Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 26 - Merkez/Kütahya

MEME CERRAHİSİ

Kendi kendinizi muayene edin
Farkında olun, Sağlıklı olun.

Meme kanserinden korkmayın
Geç kalmaktan korkun

Meme, hormonlara duyarlı önemli bir organdır. Meme aynı zamanda mucizevi bir süt üretim merkezidir.

Devamını Oku

Süt bezlerinde üretilen süt, süt kanalları aracılığıyla meme başına gelir ve buradan bebek için eşsiz bir besin olarak akar. Bu nedenle anne sütü, bebeğin büyüme ve gelişme döneminde onun için gerekli hemen her gıdayı içerir. Bebek infeksiyon geçirdiğinde antikor içeriği mucizevi şekilde artar, rengi ve kıvamı değişir.

 

 

KENDİ KENDİNE MEME MUAYENESİ (KKMM) 

KKMM, meme kanserinin erken teşhisinde en kolay ve en etkili yöntemdir. Bu nedenle kadınlarımızın sağlığı ve korunması açısından her genç bayanın KKMM öğrenmesi ve uygulaması şarttır. Sağlıklı nesiller farkındalıkla oluşturulur ve bilinçle korunur.

Bu nedenle dünya sağlık örgütü her yılın Ekim ayını meme kanseri bilinçlendirme ve farkındalık ayı olarak kabul etmiştir.

 

KKMM NASIL YAPILIR?


20 yaşında başlanır

Her ay adet başladıktan 5-7 gün sonra yapılır

Adet bozukluğu varsa yada menopoz döneminde ise her ayın aynı günü yapılır

Gebelik döneminde de devam edilir, ancak emzirmeden sonra yapılmalıdır.

 

 

FARKINDA OLUN, YANINIZDAYIZ

MEME KANSERİNİ YENENLERİN HİKAYELERİ
MEME KANSERİ İLE İLGİLİ BASINDA YER ALAN HABERLERMİZ
Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler hastane ortamında uygulanmaktadır. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. © 2019 Op. Dr. Tahir Atun - Her hakkı saklıdır
Whatsapp Soru Sor