0274 202 02 02 / 1221
Özel Kütahya Parkhayat Hastanesi - 100. Yıl Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 26 - Merkez/Kütahya

Op. Dr. TAHİR ATUN KİMDİR?

Op Dr Tahir ATUN 1973 Siirt doğumlu'dur. İlk, orta ve lise eğitimini Siirt'te tamamladıktan sonra 1992-1999 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimini tamamlamıştır. 2004 yılına kadar İstanbulda değişik özel hastanelerde pratisyen hekim ve işyeri hekimi olarak çalışmıştır. 2005 yılında Sağlık Bakanlığına bağlı Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim dalında ihtisas yaparak 2010 yılında Genel Cerrahi Uzmanı olmuştur. Asistanlığı boyunca Obezite ve metabolik cerrahi konusunda ülkemizin öncülerinden olan Prof Dr Halil COŞKUN ve Prof Dr Mehmet MİHMANLI ile birlikte pek çok ameliyata girerek bu konuda üst düzey eğitim alma şansını yakalamıştır. Op Dr Tahir ATUN, asistanlık ve uzmanlık hayatı boyunca ileri laporoskopik cerrahi, obezite ve metabolik cerrahi ile ilgili yurt içi ve yurtdışı pek çok kongre, seminer ve kurslara katılmıştır. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi İleri Tıp eğitimi araştırma ve uygulama merkezinde (İSTEM) Bariyatrik cerrahi ve ileri laporoskopik cerrahi seminer ve kurslarını başarıyla tamamlamıştır. Metabolik cerrahi alanında Tip 2 diyabet ameliyatının ülkemizdeki ilk uygulayıcılarından olan Prof.Dr. Alper ÇELİK tarafından düzenlenen ilk diyabet cerrahisi çalışma gurubuna katılmış ve uygulayıcılarından olmuştur. 

Ayrıca İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp fakültesinde "Türk Obezite Cerrahisi Derneği" tarafından düzenlenen, obezite ve metabolik cerrahi konusunda dünyada sayılı eğitmenlerin yer aldığı (Prof Dr Robert LUTLADGE, Prof.Dr.Mufazzal LAKDAWALA ve pek çok cerrah) eğitim seminerlerine katılım sağlamıştır. 

2010-2012 yılları arasında mecburi hizmetini Samsun Vezirköprü Devlet Hastanesinde yapmıştır. Devlet hastanesinde ileri laporoskopik cerrahi ameliyatlarına öncülük etmiş, endoskopi ünitesinin kurulmasını sağlamış ve her türlü endoskopik girişimi başarıyla uygulamıştır. Burada gerçekleştirdiği ameliyatların çoğu il ve ilçe devlet hastanesi alanında ilk olup yerel ve ulusal basında yer almıştır. Mecburi hizmetten sonra, vefa borcunu ödemek maksadıyla kendi isteğiyle memleketi olan Siirt'e giderek Laporoskopik cerrahinin yanısıra, iz bırakmayan ameliyatlar, obezite ve metabolik cerrahinin bölgedeki ilk uygulayıcılarından olmuştur. Memleketinde görev yaptığı 2 yıl boyunca ulusal ve yerel basına yansıyan bölgede ilk kez yapılmış olan pek çok ameliyata imza atmıştır. 2014-2015 yılları arasında Batman medikalpark hastanesinde görev yapmıştır.

2016-2019 yılları arasında Özel Bolu Çağsu Hastanesinde çalışmaya başlamış ve burada "obezite ve metabolik cerrahi" ile "ileri laporoskopik cerrahi" merkezlerini kurarak bölge halkına hizmet vermiştir. 2019 yılı itibariyle Özel Kütahya Park Hayat Hastanesi'nde çalışmaya başlayan Op. Dr. Tahir Atun halen bu merkezde hekimlik mesleğini icra etmektedir.

Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler hastane ortamında uygulanmaktadır. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. © 2019 Op. Dr. Tahir Atun - Her hakkı saklıdır
Whatsapp Soru Sor